AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Stardoll
Joi Dec 29, 2011 5:05 am Scris de DarkSmile

» Aici.
Joi Dec 29, 2011 4:48 am Scris de DarkSmile

» Hy-a kitty is here
Dum Oct 02, 2011 3:30 pm Scris de roxycamy

» Fisa personajelor
Dum Mai 01, 2011 6:50 pm Scris de Invader Lamu

» Va mai amintiti ultima carte citita?
Lun Feb 07, 2011 2:37 am Scris de marycix

» Site-urile voastre
Mier Sept 15, 2010 1:27 am Scris de elenav

» Blugii
Mier Sept 15, 2010 1:04 am Scris de elenav

» Hey am venit!
Mar Sept 14, 2010 2:40 am Scris de crystyna

» Raspunsuri fara da sau nu
Mar Aug 24, 2010 7:22 pm Scris de camelia_ndr

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Campioane
andre97andre
Forum
Melodia saptamanii
Parteneri
forum gratuit
forum gratuit
Image and video hosting by TinyPic
forum gratuit
"> Top88 - Director web

Distribuiţi | 

David Guetta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ana
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/07/2010
Varsta : 18

MesajSubiect: David Guetta   Vin Iul 09, 2010 2:23 pm

A început să mixeze primele sale discuri de muzică la vârsta de 13 ani şi a organizat petreceri la 15 ani. Doi ani mai târziu a lucrat ca şi dj într-un club numit Broad din Paris. De aici şi-a lansat efectiv cariera. Din 1988 până în 1990 a mixat muzică house la postul de radio francez Radio Nova.

În 2005, single-ul său The World Is Mine, a ajuns pe primul loc în topul european de muzică dance. Vocalele din majoritatea single-urilor lui Guetta erau realizate de către Chris Willis, excepţie fac piesele Baby When The Light şi "When Love Takes Over" aici vocalele fiind realizate de catre Cozi Costi (în cazul piesei "Baby When The Light") şi Kelly Rowland (în cazul; piesei "When Love Takes Over")

David mai este recunoscut şi pentru apariţia sa într-o reclamă pentru şamponul L'Oréal.

În 14 Iulie 2007, la un zbor de la Paris spre Ibiza, el a devenit primul dj care a efectuat un mix pe un avion comercial.

În 2008 a fost ales DJ-ul lumii nr.5 de către Dj Mag. In prezent realizeaza des mixurile proprii care pot fi auzite la postul de radio care si ii apartine - F**k me i'm famous Radio.

De asemenea el a mixat în ţări din întreaga lume pentru a-şi promova albumul sau Pop Life lansat în 2007. A mixat în Mauritius pe 12 ianuarie 2008 acompaniat de rapperul francez JoeyStarr din grupul de rap francez NTM . În acelaşi an David Guetta şi soţia sa Cathy au plănuit un eveniment care a avut loc în Stade de France pe 5 iulie 2008. El a mixat cu Tiësto , Carl Cox Joachim Garraud şi în faţa a 40.000 de spectatori. The Sensation White , unde Guetta a mixat de mai multe ori, pare să fie inspiraţia.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://girlsworld.forumstory.org

David Guetta
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» La multi ani, David!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
GirlsWorld :: Pareri & noutati :: Celebritati-
Mergi direct la: