AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Stardoll
Joi Dec 29, 2011 5:05 am Scris de DarkSmile

» Aici.
Joi Dec 29, 2011 4:48 am Scris de DarkSmile

» Hy-a kitty is here
Dum Oct 02, 2011 3:30 pm Scris de roxycamy

» Fisa personajelor
Dum Mai 01, 2011 6:50 pm Scris de Invader Lamu

» Va mai amintiti ultima carte citita?
Lun Feb 07, 2011 2:37 am Scris de marycix

» Site-urile voastre
Mier Sept 15, 2010 1:27 am Scris de elenav

» Blugii
Mier Sept 15, 2010 1:04 am Scris de elenav

» Hey am venit!
Mar Sept 14, 2010 2:40 am Scris de crystyna

» Raspunsuri fara da sau nu
Mar Aug 24, 2010 7:22 pm Scris de camelia_ndr

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Campioane
andre97andre
Forum
Melodia saptamanii
Parteneri
forum gratuit
forum gratuit
Image and video hosting by TinyPic
forum gratuit
"> Top88 - Director web

Distribuiţi | 

Blonda de la drept

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ana
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/07/2010
Varsta : 18

MesajSubiect: Blonda de la drept   Vin Iul 09, 2010 3:21 am

Blonda de la drept (engleză Legally blonde) este un film al genului comedie produs de catre Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) iar distribuitorul internaţional al filmului este compania 20th Century Fox.

Filmul, a cărui durată este de 96 de minute, a fost distribuit în România de InterComFilm Distribution. Data lansării în Statele Unite ale Americii a fost pe 13 Iulie 2001 iar în ţara noastră premiera a avut loc pe 14 decembrie 2001. Blonda de la drept, a cărui regizor este Robert Luketic, a fost filmat între 10 octombrie 2000 şi decembrie 2000 cu un buget de 18.000.000 dolari. Scenariul este realizat de Karen McCullah Lutz şi Kirsten Smith, după romanul omonim al Amandei Brown. Imaginea filmului este semnată de Anthony B. Richmond, iar montajul de Anita Brandt Burgoyne şi Garth Craven. Scenografia este realizată de Melissa Stewart, iar costumele de Sophie de Rakoff Carbonell. Coloana sonoră este compusă de Rolfe Kent. Blonda de la drept este o comedie a cărui personaj principal este Elle Woods, o blondă care are tot ce-şi poate dori o fată de vârsta ei: este Miss iunie în calendarul campusului, este admirată de toate fetele, îl are ca iubit pe cel mai drăguţ tip din campus şi vrea să devină soţia acestuia. Însă un lucru îl împiedică pe iubitul ei Warner să o ceară în căsătorie: este prea blondă pentru familia lui. Iar când Warner merge la Facultatea de Drept, unde se întâlneşte cu o fostă prietenă, Elle se hotărăşte să ajungă si ea la Harvard, pentru a-şi recâştiga iubitul. Aici Elle trebuie să suporte multe şi să lupte pentru iubitul său, pentru ea şi pentru toate blondele care sunt luate peste picior.

Elle Woods este o blondă naturală care nu se încadrează în tipare. Ea este deosebit de populară, o studentă eminentă, candidată la Miss Hawaiian Tropic, a fost desemnată Miss Iunie în campus, iar culoarea ei preferată este rozul. Elle iese mereu în evidenţă prin hainele şi accesoriile pe care le poartă. Ea duce o viaţă interesantă (a apărut într-unul din videoclip-urile lui Ricky Martin), dar nu este nici pe departe o răsfăţată de bani gata – are o inimă de aur şi îi este total devotată prietenului ei, Warner Huntington III. Când Warner o invită la o cină într-o seară, Elle speră că o va cere, în sfârşit, în căsătorie şi îi va pune diamantul mult visat pe degetul ei cu manichiura proaspăt făcută. Ea va avea însă o surpriză de proporţii: Warner îi reproşează că este “prea blondă” şi “insuficient de serioasă” pentru familia sa, care o consideră un fel de Spice Girl, total nepotrivită cu ambiţiile de carieră politicã ale fiului lorr, motiv pentru care acesta o părăseşte. La aflarea veştii Elle este distrusă dar nu se dă bătută. Astfel, ea se hotărăşte să îi demonstreze lui Waren că poate fi aşa cum o doreşte el să că este în stare să urmeze Facultatea de Drept la Harvard, ca şi el. După ce se pregăteşte intens pentru toate examenele, Elle este admisă la Harvard, dar odată ajunsă acolo, ea constată că e foarte greu să fii vedetă pe Coasta de Est. Şarmul ei personal şi poşeta roz marca Prada nu sunt suficiente pentru a se afirma în lumea rigidă a studenţilor la Drept de la Harvard, unde destul de repede, devine ţinta bârfelor şi a unor situaţii de-a dreptul ridicole. De asemenea, îi vor fi puse mereu beţe în roate de către noua iubită a lui Warner, Vivian Kensington, o brunetă ambiţioasă cu care Warner se logodeşte după ce o părăseşte pe Elle. Dar Elle se ambiţionează, îşi învinge temerile şi nesiguranţa şi, spre surpriza tuturor, ajunge printre primii studenţi din an. Când profesorul Callahan caută studenţi care să-l ajute la firma sa de avocatură, Elle este selecţionată şi ajunge să îl asiste într-un senzaţional proces de crimă. Ca şi ceilalţi bărbaţi din jurul ei, profesorul Callahan sfârşeşte prin a se îndrăgosti de ea, ceea ce îi creează şi mai multe probleme. Câştigând respectul tuturor, Elle devine ea însăşi avocatul apărării în respectivul proces. Între timp, ea îşi dă seama că Warner nu este aşa cum credea ea, ci doar un tip incapabil să se descurce singur şi să-şi asume responsabilităţi. Mai mult decât atât, ea află că Warner nu a intrat la Harvard pe meritul său ci la intervenţia familiei lui şi devine cea mai bună prietenă a lui Vivian, care înceteazã să mai vadă în Elle doar fosta iubită blondă a logodnicului ei. Elle se îndrăgosteşte de asistentul profesorului Callahan, Emmett Richmond, care o şi cere în căsătorie.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://girlsworld.forumstory.org
sweetypunke
Super Girl
Super Girl

Data de inscriere : 12/07/2010
Varsta : 22
Localizare : undeva unde imaginatia ta nu poate ajunge

MesajSubiect: Re: Blonda de la drept   Lun Iul 12, 2010 6:39 pm

L-am vazut....comedie 100% fata... What a Face
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.criminal-rose.piczo.com
Ana
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Blonda de la drept   Lun Iul 12, 2010 6:43 pm

Da.
A fost caraghios.Cate filme de astea au fost?Nu-mi aduc aminte.

Super Girl
Super Girl

Data de inscriere : 12/07/2010
Varsta : 22
Localizare : undeva unde imaginatia ta nu poate ajunge

MesajSubiect: Re: Blonda de la drept   Lun Iul 12, 2010 6:53 pm

Nici eu...dar in orice caz..suficient de multe incat sa te faca sa razi mult de tooot Basketball
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.criminal-rose.piczo.com
Ana
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Blonda de la drept   Lun Iul 12, 2010 7:03 pm

Da.
Cred ca erau trei sau doua.Cine stie.

Bobocel Micutz
Bobocel Micutz