AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Stardoll
Joi Dec 29, 2011 5:05 am Scris de DarkSmile

» Aici.
Joi Dec 29, 2011 4:48 am Scris de DarkSmile

» Hy-a kitty is here
Dum Oct 02, 2011 3:30 pm Scris de roxycamy

» Fisa personajelor
Dum Mai 01, 2011 6:50 pm Scris de Invader Lamu

» Va mai amintiti ultima carte citita?
Lun Feb 07, 2011 2:37 am Scris de marycix

» Site-urile voastre
Mier Sept 15, 2010 1:27 am Scris de elenav

» Blugii
Mier Sept 15, 2010 1:04 am Scris de elenav

» Hey am venit!
Mar Sept 14, 2010 2:40 am Scris de crystyna

» Raspunsuri fara da sau nu
Mar Aug 24, 2010 7:22 pm Scris de camelia_ndr

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Campioane
andre97andre
Forum
Melodia saptamanii
Parteneri
forum gratuit
forum gratuit
Image and video hosting by TinyPic
forum gratuit
"> Top88 - Director web

Distribuiţi | 

Beyonce

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ana
Admin
Admin

Data de inscriere : 08/07/2010
Varsta : 18

MesajSubiect: Beyonce   Vin Iul 09, 2010 1:30 am

Beyoncé Giselle Knowles (n. 4 septembrie 1981) este o cântăreaţă de R&B şi actriţă americană. Beyoncé a ajuns cunoscută datorită faptului că fost principala componentă a grupului Destiny's Child, formaţia de fete cu cele mai mari vânzări din istorie.

După o serie de succese în Destiny's Child, Knowles a lansat primul ei album solo, Dangerously In Love, în 2003. Albumul a devenit unul dintre cele mai mari succese comerciale ale anului, dominând topurile din întreaga lume. De pe acest album fac parte câteva dintre cele mai de succes piese ale lui Beyoncé: „Crazy in Love”, „Naughty Girl” şi „Baby Boy”, câştigând cinci premii Grammy într-o singură noapte, în 2004. Cel de-al doilea album al artistei a fost lansat pe data de 4 septembrie 2006, chiar în ziua în care artista împlinit 25 de ani. „Déjà Vu”, primul single al albumului, a atins prima poziţie în clasamentul din Regatul Unit iar „Irreplaceable” a stat pe prima poziţie în clasamentul din SUA, timp de zece săptămâni. Cu acest album cântăreaţa a câştigat al şaptelea premiu Grammy din cariera solo, la categoria „Cel mai bun album R&B contemporan”. B'Day a fost relansat pe data de 3 aprilie 2007 într-o ediţie de lux care include toate piesele de pe B'Day, duetul cu Shakira, „Beautiful Liar”, alte piese neincluse pe varianta originală şi câteva piese în limba spaniolă. Împreună cu Destiny's Child a vândut peste 150 de milioane de înregistrări la nivel mondial.

Beyoncé are o relaţie amoroasă cu cântăreţul american Jay-Z, din anul 2002. După multe speculaţii în presă, cei doi şi-au unit destinele pe data de 4 aprilie 2008.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://girlsworld.forumstory.org

Beyonce
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
GirlsWorld :: Pareri & noutati :: Celebritati-
Mergi direct la: